wz
....:: 21.kolo: PCE_LIB 1:0, ZLN-KVA 0:3, VIT-CEB 2:3(PP), PLZ-SPA 4:2, KLA-TRI 5:3, LIT-VSE 6:2, ZNO-SLA 4:2::..

Sýkora se činí

16.11.06 Jak vyhrát zápas? Neobdržet gól! Taková byla zásada, s kterou šli do utkání hráči HC Moeller Pardubice. Trenér s nimi během reprezentační přestávky pracoval na defenzivě. „Chci hráče naučit hrát na 1:0,“ proklamoval Miloš Říha. Po nejtěsnější výhře nad Libercem se proto radoval ze všech nejvíc. „Je to nejlepší vítězství, které nás mohlo potkat. Jasně jsme si řekli, že zápas musíme za každou cenu ubojovat, ať už skončí třeba 1:0 nebo 2:1,“ vyjádřil se na tiskové konferenci.

Vedoucí duo nezaváhalo

03.11.06 Poslední kolo nejvy��í soutě�e před reprezentační přestávkou pořadí na prvních pěti místech neměnilo. Tandem České Budějovice a Liberec potvrdil v domácím prostředí roli favoritů, poradil si se Znojmem, kterému nepomohl k bodům ani návrat Jiřího Dopity do sestavy, respektive Vítkovicemi. Třetí i čtvrtý tým sice zaváhal, ale Zlín i Pardubice měly dostatečný náskok před pronásledovateli. Hamé si odvá�í sedmibrankový debakl z pra�ských Hole�ovic, Pardubice těsně nestačily na Karlovy Vary. Pátý Litvínov nestačil na Oceláře z Třince, kteří si připsali body po třech suchých kolech. Výhru Slavie na ledě posledního Vsetína řídil hattrickem Tomá� Vlasák.

Jihoče�i si dr�í první pozici

29.10.06 Program 20. kola O2 extraligy byl rozta�en do tří hracích dnů, největ�í pozornost ale bezpochyby poutal duel druhého Litvínova s vedoucím českobudějovickým Mountfieldem. Jihoče�i v pátek zdolali na svém ledě Vsetín, Chemopetrol zase díky nájezdu Jenáčka loupil v Plzni. Vzájemný souboj byl na severu Čech velmi vyrovnaný, před výbornou kulisou se nakonec radovali hráči Českých Budějovic. Hosté u� vedli o dva góly, domácí potom srovnali krok, ov�em na body tentokrát nedosáhli. Českobudějovičtí zvládli utkání lépe a nadále jim patří první příčka průbě�ného pořadí.

Pardubice válejí

29.10.06 Během dvou kol Pardubice ukázaly, co v nich je. Díky odchodu na jednu stranu se La�ák uklidnil a začal předvádět uchvatné zákroky nejen protzi Spartě, kde Pardubice doma oplatily prohru z Prahy a vyhrály nadherně 5:0. V dal�ím utkání 20. kola O2 Extraligy porazily Třinec doma 7:2. Je vidět, �e Pardubice opět chytli dech s elitou ligy.

Slavia u� opravdu coby

26.09.06 Slavia přijela v 9.kole O2 extraligy na znojemský led se dvěma posilami, Hlavačkou a Čermákem, krizi v�ak neprolomila. Svěřenci trenéra Vladimíra Rů�ičky prohráli sedmý z posledních osmi zápasů a odpoutání ode dna tabulky si musí počkat. Orli udr�eli domácí neporazitelnost a vyhráli i pátý zápas před vlastními fanou�ky. Za vyrovnaného stavu o tom rozhodla třetí třetina, kdy se prosadili Selingr a Kota�ka. Do prázdné branky při power-play soupeře pečetil výsledek na konečných 5:2 Plá�ek. Českobudějovický Mountfield podlehl doma Vítkovicím a v čele tabulky má před druhým Zlínem, který vyhrál po samostatných nájezdech v Karlových Varech, náskok u� jen jediného bodu.

Slavia u� neví coby

26.09.06 Kdy� u� Slavia dá gol tak hodně pozdě a skoro řečeno zbytečně. Jako se to ukázalo dnes, kdy� vypuklo pra�ské derby Slavia-Sparta. Spartě se střelecky v zápasech hodně daří, díky hodně důrazným útočníkům. Hned dva jsou v čele kanadského bodování (J.Hlinka, Ton). Ve 12.minutě otevřel skore Langhammer. O pět minut později se trefil Ton a o dal�í tři minuty se Ton opět nemílil. A� do třetí třetiny vedla Sparta spokojeně 0:4. A� konečně pro Slavii tam goly začaly padat v třetí třetině. Nejdříve zku�ený Vlasák a pak mladík ve Slavii Endál.

První venkovní body Vsetína a Sparty, Vítkovice potřetí v řadě doma vítězně

24.09.06 Stín selhání v Liberci zřejmě zůstal v myslích hráčů pra�ské Slavie, kteří se v utkání dvou sousedů v tabulce střetli v domácím prostředí se Vsetínem. Počáteční nápor svěřenců trenéra Rů�ičky odrazili Vala�i i díky �těstí, kdy� Beránkův z osmé minuty pokus zastavila spojnice tyče a břevna. To byl základ pro vedení, které Valachům získal Stantien ve 23. minutě. Pojistku přidal na začátku závěrečné třetiny �koda. Pra�ané v průběhu celého střetnutí nedokázali najít recept na výborného �tefla, co� je stálo bodový zisk. První body z venkovních zápasů si tak na cestu do Vsetína přibalili hosté.

Pardubice prohráli v přestřelce

23.09.06 V televizní dohrávce sedmého kola O2 extraligy chtěly svěřenci trenéra Říhy zlomit sérii tří porá�ek, během ní� získali jediný bod. Přesto�e Východoče�i v utkání třikrát vedli a Petr Sýkora vstřelil tři góly, na body to nestačilo. Domácí nezlomila ani zdravotní indispozice brankářské jedničky Radovana Biegla, jeho� v brance po první třetině nahradil v nejvy��í soutě�i debutující osmnáctiletý Luká� Daneček. Také Ján La�ák duel nedohrál, nebo� se po čtvrtém puku ve své síti nechal vystřídat dal�ím mladíkem Vladislavem Koutským. Oceláři se tak i díky hattricku Rostislava Martynka posunuli v tabulce z posledního místa, kde je vystřídaly Vítkovice.

Budějovice v čele tabulky

22.09.06 V přímém souboji o druhé místo v tabulce hokejové extraligy si to rozdali hokejisté Českých Budějovic a Litvínova. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se zaskvěl obránce Zdeněk Kutlák. Díky němu a zaváhání Zlína v Plzni se jihoče�i vy�vihli dokonce a� do čela tabulky. O to při�el díky prohře v Plzni Zlín, který si tak nespravil chu� po úterním debaklu na Kladně.

Vítkovice se dočkaly prvního vítězství, Kladno nadělovalo Zlínu

19.09.06 �est zápasů trvalo čekání hokejistů Vítkovic na první výhru v sezoně. Před utkáním s Karlovými Vary měli hráči i trenér Holaň nů� na krku, pokud by neuspěli, následovaly by zřejmě změny a setnutí některých hlav. Trápení v koncovce pokračovalo i proti Energii, dlouho nemohli vítkovičtí najít recept na Mensatora. A� sedm minut před koncem normální hrací doby se to povedlo Irglovi a přinesl domácím vysvobození. Vítkovice získaly první vítězství, naopak Západoče�i poprvé nebodovali. O první porá�ku zlínského Hamé se postaralo Kladno, které ve druhé třetině vyhnalo Murína z branky. Kladen�tí nasázeli vedoucímu celku O2 extraligy osm branek, skvělý večer pro�il útočník Vítězslav Bílek, který si připsal hattrick.

Mistr Sparta tápe, Zlín si vede skvěle

17.09.06 Pra�ská Sparta v úvodu sezony tápe, potvrdilo to i utkání jarního mistra s Kladnem v pátém kole O2 extraligy. Pra�ané vstřelili proti tradičnímu rivalovi tahali od začátku zápasu za krat�í konec. V první třetině se trefil Gardoň, hokejisté Rabatu přidali dal�í tři branky v prostředním dějství a nakonec dokráčeli k cenné výhře. Po pátečním vzepětí proti Vítkovicím si Kladno připsalo dal�í body a v tabulce poskočilo zase o kousek vý�. Naopak Sparta dosáhla zatím jediné výhry, jinak podlehla Vsetínu, po nájezdech Litvínovu a nyní i Kladnu.

Budějovice vyhráli, Slavie tápe

16.09.06 Dnes se na jihu Čech setkali dva semifinalisté loňské play off. Od začátku se hrálo ve vysokém tlaku. A� ve druhé třetině se Budějovicím povedlo dostat do vedení. Kdy� u� ve třetí třetině to vypadalo, �e Budějovice doma vyhrajou s náskokem 2:0, nepočítali s tím, �e se Slavia dostane je�tě do hry. Po brankách za Slavii Supa a Vlasáka. Se zápas dostal do prodlou�ení a pak na penaltym, kde se předvedl famosní golman Roman Turek, kterému se v této sezoně vede skvěle.

Zlín se rozjel do čela

15.09.06 Skvělá partie! Přesto�e extraliga se sotva rozjela, tak se v Pardubicích odehrál duel z dílny play off. Co na tom, �e 65 minut nepadl gol. Bravúrně odvedené řemeslo obou slovenských golmanů mělo za následek cestu k penaltám. Vět�í dávku �těstí, umění a psychické stability projevil Zlín, který se po výhře na penalty 2:3 houpl do čela tabulky, Pardubice klesly na druhou příčku a ztrácejí 1 bod na Hamé.

Opět rozhodl Reichel

15.09.06 To byla bitva! A na jejím konci po vítězství 2:1, nad Libercem zaslou�ená radost Litvínova. Bílé Tygry skolil, stejně jako v úterý Spartu, kapitán Robert Reichel. Tentokrát k tomu ani nepotřeboval závěrečný rozstřel, brankáře Hniličku překonal je�tě v normální hrací době.

Zápas o čelo tabulky

15.09.06 Dnes bude v Pardubice k vidění utkání o první místo v tabulce extraligy. Domácí se utkájí s medvědama ze Zlína. Oba týmy si nedají nic zadarmo, oba toti� tou�í po prvním místě. Tento �lágr 4. kola O2 Extraligy bude hodně zajímavý a kdo dorazí do ČEZ Areny v Pardubicích určitě nebude litovat za shlédnutí tohoto utkání.

Jágr sledoval zápasy Kladna

13.09.06 Ani napodruhé Jaromír Jágr Kladnu �těstí nepřinesl. Nejlépe placený hráč NHL sledoval včerej�í utkání i se svou přítelkyní Innou Puhajkovou, ale porá�ka 1:5 s Pardubicemi mu před dne�ním odletem na přípravný kemp New York Rangers radost neudělala. Mnohem spokojeněj�í mohl být pardubický golman Ján La�ák. Sto třicet sekund před koncem sice při�el o celkem 119 minut trající neprůstřelnost, ale to mu moc vrásek na čele neudělalo. Slovenský reprezentant přitom začátek sezony kvůli problemům s tlakem a bolestem hlavy málem nestihl. Radost mu dělá celý tým. Pardubice �lapou jako �výcarský hodinky, ve třech zápasech nezaváhaly.

Vary udeřili při oslabení

13.09.06 Karlovar�tí hokejisté i po řetím kole extraligy dr�í neporazitelnost, po Liberci a Slavii zdolali bojovný Vsetín. Na bleskový gol hostů dokázali rychle odpovědět a o svém vítězství rozhodli dvěma brankami ve vlastním oslabení. I vítězná branka Petra Kumstáta ze 27. minuty padla při nevýhodném počtu hráčů na ledě z pohledu domácích.Utkání bylo hodně rozkouskované častými vyloučeními, bylo rozdáno celkem 34 trestů. Z hledi�tě se často ozýval skandovaný pokřik. Hráči se jen tě�ko udr�ovali v tempu.

Hniličkova výhra

13.09.06 Malá odplata je v kapse! Bílí Tygři přetlačili Budějovice a vylep�ili si depresivní bilanci z jarního play off, v něm� Jihoče�i třikrát v řadě vyplenili Tipsport Arenu a vkročili do semifinále. Historie se neopakovala, předev�ím díky Hniličkově bravúrně zvládnuté �ichtě. Varováním pro domácí hráče je v�ak mizerná náv�těva,lehce přesahující 3000 diváků.(LIB-CEB 2:1)

Litvínov si pohlídal výhru

12.09.06 Nikdo by netu�il, �e za stavu 1:5 Sparta zvrátí zápas. Pro Litvínov je vítězství na nájezdy útěchou, ale je�tě 7 minut před koncem za stavu 1:5 nikdo nepochyboval o tom, �e si odveze v�echny 3. Strhující závěr Sparty ale potrvdil staré známé pravidlo, �e v hokeji je mo�né cokoli. Nakonec si Litvínov výhru přece jen vydobyl.

Pardubice a Zlín si vedou perfektně

12.09.06 Také po třetím kole O2 extraligy jsou bez porá�ky hokejisté zlínského HC Hamé a pardubického Moelleru. Svěřenci trenérů Bokro�e a Stuchlíka přestříleli na svém ledě pra�skou Slavii. Diváci na stadionu Luďka Čajky viděli dohromady dvanáct branek, jarní vicemistr inkasoval osmkrát, co� se mu v nejvy��í soutě�i pěkně dlouho nestalo. Dva góly domácích zařídil Rachůnek, produktivní byly i dal�í formace. Výborný vstup do sezony mají hokejisté Pardubic. Tentokrát si v pohodě poradili s Kladnem, které vstřelilo aspoň gól útěch na konci třetí třetiny. Pardubice a Zlín jsou zatím v soutě�i bez ztráty kytičky a dr�í čelo extraligové tabulky.

Posunutí branky zvedlo emoce

11.09.06 Stadion Ivana Hlinky v Litvínově byl včera plný emocí. Ve 46.minutě musel být zápas s HC Hamé dokonce na několik minut přeru�en. Litvínov�tí fanou�ci zasypali led plastovými lahvemi a dal�ími odpadky. Rozčílil je verdikt rozhodčího Jebavého, který neuznal druhou trefu Radima Skuhravce. Mohla znamenat kontaktní gol, ale kvůli předcházejícímu posunutí branky neplatila.�Viděl sem před sebou minimálně z poloviny odkrytou branku, ale jestli byla posunutá sem si nev�iml�, krčil rameny litvínovský obránce. Murín zas tvrdí, �e branku posunul domácí hráč a málem dostal při tom ránu do kolena. Po závaru také zůstal le�et na ledě a a� po chvíli se ztě�ka zvedl. V litvínovském táboře v�ak měli jasno. Branku prý vykopl obránce Hamé Zubíček.

Dresy brankářů

11.09.06 Hodně se poslední dobou hovoří o zmen�ování dresů a změn pravidel. Hlavně zmen�ení dresů brankářům vádí, proto�e dres mají men�í ne� hráči a nasoukat se do men�ího dresu i s výstrojí je slo�ité. Teď Roman Turek a Jiří Trvaj dostali pokuty ve vý��i 50 000kč za vět�í dres v zápase ne� je povoleno.

Mensátor:�Tolik práce mám rád�

11.09.06 Ve dvaadvaceti letech roli jedničky zvládá bravúrně. Nejdříve vychytal Liberec, včera dovedl Karlovy Vary k výhře nad Slávií. Luká� Mensátor, ale zůstává na zemi.Je klíčovou osobou Varů, ale Mensátor si myslí, �e za pár zápasů u� se mů�e jen koukat ze střídačky. Nejzajímavěj�í, ale je �e Vary mají pět bodů proti silným týmům a to díky Mensátorovi.

La�áka nepřelstili

11.09.06 Jánko, Jánko! křičeli pardubičtí fanou�ci a brankář Ján La�ák hlavou přikyvoval do rytmu. Hned ve druhém kole extraligy vychytal čisté konto, vítkovické střelce dováděl k �ílenství. Byl to jeho zápas, shodli se ve�keří aktéři. V neděli pochytal pardubický brankář Ján La�ák třicet jedna střel soupeře, za jeho záda se do branky nedostal jediný puk. Hlavně on byl základním strůjcem vítězství HC Moeller na ledě ostravské ČEZ Areny. Pardubice zde vyhrály po třech letech. "Toto vítězství je velice cenné, jsem rád, �e se nám to povedlo. Jsem rád, �e máme po dvou kolech plný počet bodů," řekl pardubický brankář Ján La�ák.

Pardubice podruhé vyhrály a jsou v čele tabulky

10.09.06 Po druhém kole O2 extraligy jsou na čele tabulky tři týmy se stoprocentním bodovým ziskem. Nejlep�ím skóre se mohou pochlubit Pardubice, které si vezou vítězství z vítkovického ledu, Ján La�ák vychytal první čisté konto v sezoně. Stejně se vedlo Romanu Turkovi, českobudějovický klub porazil doma Plzeň. Podruhé vyhrál i Zlín, který uhájil tříbrankové vedení na severu Čech v souboji s Litvínovem. Podobný vstup do soutě�e jako plzeňský Lasselsberger za�ívá Kladno, které těsně prohrálo ve Znojmě a stále čeká na první bod. Poprvé v sezoně rozhodovalo prodlou�ení, Karlovy Vary vezou ze Sazka Areny dva body díky trefě Machuldy. Dal�í premiéru za�ili v Liberci, v duelu s Třincem rozhodl při nájezdech o výhře Bílých Tygrů Pletka.

Vsetín si spravil chu�

09.09.06 Od samého začátku Sparta se dostala víc do hry. Sparta začala jako první skorovat a to Sivek v první třetině. Pak u� jen střílely branky domácí. Nejdříve Hrabal, který srovnával skore a pak dvakrat při přesilovkách Demel a Rob. Nakonec je�tě kosmetickou úpravou změnil skore na konečných 4:1 opět Rob, kterému se zápas poved.

Pardubice vstoupily do sezony parádně

08.09.06 Uplynula slabá čtvrthodinka a bylo hotovo. Pardubičtí hokejisté přehráli Vsetínskou hokejovou a do nového soutě�ního ročníku vstoupili pravou nohou. Pardubice byly lep�í ve v�ech směrech - výborný brankář La�ák, jen� chytil i trestné střílení, důrazná obrana a nápadité akce v útoku jsou příslibem do nové sezony.

Slavia uspěla v Plzni, Vsetín si odvezl debakl z Pardubic

08.09.06 Prvním kolem se na plné obrátky rozjela O2 extraliga. O těsné výhře obhájce titulu ze Sparty rozhodl navrátilec Jan Hlaváč, dramatický zápas sehrála na západě Čech druhý pra�ský klub ze Slavie, která si nakonec z Plzně odvezla cenné tři body. Na ledě soupeře loupili i Jihoče�i, kteří v Třinci jen potvrdili, �e se jim na Oceláře daří. Nabuzené Pardubice přejely Vsetín, základ k vysokému vítězství polo�ily u� v první třetině. Ve vyrovnaném duelu Zlín v závěrečné třetině udolal Vítkovice.

Startuje O2 extraliga! Pravidlo o zdr�ování změněno

08.09.06 Od července platí nová pravidla Mezinárodní hokejové federace, z nich� předev�ím to o zdr�ování hry vyvolalo v jednotlivých zemích bouřlivou diskusi. Dosud platilo, �e za zdr�ování hry se pova�uje jen situace, kdy brankáři vyhodí kotouč mimo ledovou plochu. Úprava pravidla v�ak nyní měla postihovat i hokejisty v poli. Proti tomu se logicky postavili představitelé klubů i trenéři. "Osobně bych si představoval, �e se tato novinka nejprve vyzkou�í a pak posoudí, zda má oprávnění," řekl ředitel extraligy Stanislav �ulc.

Znojmo omladil kádr a chce do play off

06.09.06 S výrazně obměněným a omlazeným kádrem chtějí hokejisté Znojma v nadcházejícím ročníku extraligy postoupit do play off. Dal�í plány na závěr soutě�e nechává trenér Miloslav Hořava otevřené. V uplynulé sezoně dosáhlo Znojmo historického úspěchu, kdy� se dostalo a� do semifinále, kde prohrálo s pozděj�ím mistrem Spartou Praha. Do nové sezony vstoupí klub s devíti novými hráči na soupisce.

Jaroslav Svoboda se vrací z NHL a posílí Znojmo

06.09.06 Od roku 1998 hrál zámořské soutě�e. Prosadil se do NHL, před čtyřmi lety za�il atmosféru finále Stanleyova poháru. Nyní se ale Jaroslav Svoboda vrací domů. Juniorský mistr světa 2000 se dohodl na anga�má ve Znojmě. "Jsme ústně domluveni. Zbývá jen podepsat smlouvu, ale půjde pouze o formalitu. Jarda se v úterý zapojil do tréninku, v pátek by měl nastoupit do prvního extraligového zápasu proti Spartě," potvrzuje transakci prezident znojemského klubu Jaroslav Vlasák.

Zlínský HC Hamé trápí zranění některých opor

06.09.06 Mistrovský tiul, pak druhé místo. A letos na jaře �está příčka. Zlínský HC Hamé se dr�í v popředí O2 extraligy, ka�dým rokem dosahuje výborného umístění i výsledků. Také do nového ročníku nejvy��í soutě�e jde tým z Ba�ova města s nemalými ambicemi. "Rádi bychom napodobili minulé sezony a byli znovu úspě�ní. Chceme udělat play off," říká generální mana�er klubu Petr Husička. Kouč Ernest Bokro� má podobné přání. "Vynasna�íme se, abychom hráli do �estého místa a tím pádem nemuseli do předkola play off. Nicméně teď myslíme hlavně na dobrý vstup do extraligy," dodává hlavní zlínský trenér.

Startuje O2 extraliga! Na jaře nikdo nesestoupí, do play off půjde deset klubů

05.09.06 Hokejové prázdniny končí, od pátku 8. září se naplno rozběhne dal�í, v pořadí u� 14. ročník na�í nejvy��í soutě�e. Letos ponese soupeření čtrnáctky �pičkových klubů nový název O2 extraliga, soutě� dozná několika dal�ích změn. Tou nejpodstatněj�í je skutečnost, �e na jaře pří�tího roku nikdo nesestoupí. Naopak startovní pole mů�e roz�ířit vítěz první ligy, pokud splní nutné podmínky včetně licenční částky ve vý�i 25 miliónů korun. V leto�ním ročníku O2 extraligy bude mistrovský titul obhajovat pra�ská Sparta, nový vítěz bude znám nejpozději 16. dubna pří�tího roku.

Pardubice chtějí změnu pravidel

05.09.06 Změnit pravidlo o zdr�ování hry, které v Evropě platí od 1.července, chtějí extraligové Pardubice. "Nelibí se nám postih pro hráče, který vystřelí v útočném pásmu na branku a puk vyletí ven", uedl generální mana�er Zbyněk Kusý. Pardubice po�ádají mana�ery dal�ích extraligových klubů, aby se k jejich návrhu vyjádřili.

Hokejová "S" lákají diváky na zábavu

05.09.06 Nejen bitvy na ledě, ale i boj o lep�í servis pro fanou�ky nabídne nový extraligový ročník, který začíná u� tento pátek. U pra�ských klubů to platí dvojnásob. V�dy� na jaře se oba střetly ve finále.
Hole�ovická T-Mobile Arena (Sparta) versus Sazka Arena (Slavia). Která z tvrzí pobaví diváky víc? Mistrovská Sparta sází na �ivou produkci.Na Spartě táhne zábavu hlavně moderátor, která na�haví a strhne fanou�ky. Slavia naopak láká fanou�ky na program obří kostky nad ledem. Kostka má hlavně uvolnit a projevit emoce, s kterou mají výborné zku�enosti uvádí agentura KPS MEDIA, která program Sazka Areně připravuje.Oba přiznávají, �e audiovizuální program je pro diváckou pohodu důle�itý, a proto v létě pracovali na jeho vylep�ení. V kvalitně doprovodného servisu v�ak mají navrch v Sazce díky dvěma stovkám plazmových obrazovek. To konkurence uznává, proto�e hala na Spartě byla postavena před 40 lety, kdy se s něčím takovým nepočítalo, ale Sparta doufá, �e divákům brzy tento servis nabídne.

Půjde Jan Marek do Magnitogorsku?

04.09.06 V těchto hodinách se schyluje k velkému přestupu. Do ruské superligy mo�ná na poslední chvíli zamíří český reprezentant Jan Marek - hvězda národního týmu na nedávném libereckém turnaji a také opora pra�ské Sparty. �ikovný střelec, který v posledních letech patřil k nejproduktivněj�ím hráčům extraligy, toti� dostal lukrativní nabídku z Metallurgu Magnitogorsk. "Vedení klubu o Honzu stálo u� před Česká poji��ovna Cupem. Markovy skvělé výkony pak zájem je�tě zvý�ily. Nabídka je to velice kvalitní, ale zále�í pochopitelně na souhlasu pra�ské Sparty, s ní� má Honza uzavřenou smlouvu," říká zástupce hráče Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Kracík je po operaci ramena na dva měsíce mimo hru

04.09.06 Plzeňský odchovanec loni naplno zazářil, patřil k objevům extraligy a jinak matné sezoně Západočechů dodal alespoň trochu lesku. V přípravě před �ampionátem v Rize si Jaroslav Kracík připsal premiérový start v reprezentaci, vyvolal zájem v zámoří. S Columbusem se nakonec na smlouvě nedohodl a zůstal ve městě piva. Má motivaci se neustále se zlep�ovat, jen�e při�el zádrhel - v posledním přípravném zápase se zranil, jeden ze soubojů nevydr�elo rameno a s přetr�enými vazy musel na operaci. Minimálně dva měsíce si hokej nezahraje. "Je to velká smůla, �e se mi to stalo zrovna v posledním zápase a navíc nezaviněně. Tě�il jsem se na extraligu, ale teď se nesmím ani hýbat," říká smutným hlasem.

HC Moeller vyhrál finský turnaj, skolil Ässät Pori!

04.09.06 Pardubičtí hokejisté zakončili letní přípravu nejlépe, jak mohli. V posledním přípravném utkání před extraligovou sezonou přestříleli Ässät Pori, leto�ního finalistu finské SM-Liigy, 7:3 a vyhráli Avausturnaus ve finské Raumě. V desetigólovém zápase vstřelili Pardubičtí dvě branky v oslabení. Pardubice zvítězily po výborném taktickém výkonu, nerozhodily je ani brutální zákroky soupeře v závěru utkání. V zápase za Pardubice nastoupil v brance 21letý golman Koutský, kterého pak střídal Rů�ička, který má zku�enosti z loňské ezony extraligy.

Ale� Pí�a si zahraje u� 29.9

02.09.06 Nepodmíněný trest Ale�i Pí�ovi na patnáct zápasů za napadení rozhodčího zkrátila Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů na polovic. Druhou polovina trestu změnila komise na podmíněnou s odkladem do 31. prosince 2006. Informace potvrdil generální mana�er HC Moeller Pardubice Zbyněk Kusý: „Znamená to, �e Ale� Pí�a nastoupí 29. září v Liberci. Proti tomuto výsledku se u� nemů�eme odvolat,“ podotkl pardubický mana�er.

Janecký: Slzy na krajíčku

01.09.06 To bylo slávy! Jágr, Ručinský, Martinec, Kurri, kouč Ha�ek a brusle nazul i herec Dejdar. V Pardubicích se na počest ukončení kariéry Otakara Janeckého (45) se�la hokejová smetánka z Česka a Finska. V jeho� týmu si zahrál i jeho syn Otakar (19). Zájem o exibici byl enormní. U� při odpolední autogramiádě stály frontu stovky lidí. A do haly se spousta diváků ani nedostala. Ten ke konci utkání (8:7 pro domácí výběr) zmizel v útrobách haly a hodil se do gala. Na závěr celé akce toti� přivedl na červený koberec na ledě rodinu a vyta�ení dresu s jeho číslem 91 ke stropu arény sledoval po jejím boku. V tu i po chvíli měl i věčný smí�ek Janecký slzy na krajíčku.

Vsetín se chystá na sezonu, dluhy je�tě nemá splacené

01.09.06 Hokejisté Vsetína nedávno pře�ili klinickou smrt. Do konce června vinkuloval vala�ský klub na účet Asociace profesionálních klubů částku 17,5 miliónů korun, je� později slou�ila k vyplacení dluhů. Tato skutečnost byla hlavní podmínkou, aby Vsetín mohl zůstat v nejvy��í soutě�i. Oddíl dostal od APK ulo�eno, a� v�echny pohledávky uhradí do třiceti dnů od červnového zasedání asociace. To se podle členů APK stalo a Vsetín tím pádem mohl začít s přípravou na nový ročník. Jen�e později se ukázalo, �e pořád existují hráči, jim� dlu�né finance zaslány nebyly. Podle na�ich informací jde předev�ím o hokejisty, kteří u� se Vsetínem nemají nic společného.

03.08.06
HC Budvar České budějovice změnil sponzora na HC Mountfield České Budějovice

Podlesák se upsal Spartě

05.07.06 Dal�í bývalý Spar�an se vrací. Obrovitý centr Martin Podle�ák v mládí vylétl ze spar�anského hnízda, aby zkusil uspět na březích Ameriky. Jeho sna�ení v�ak hatila častá zranění a tak se rozhodl pro návrat. "S Martinem jsme se dohodli na roční smlouvě. Věříme, �e nám pomů�e zvý�it zejména důraz před brankou soupeře," potvrdil příchod útočníka generální mana�er Petr Bříza.

Pí�a bude zřejmě Pardubicím na začátku chybět

03.07.06 Hokejisté Pardubic budou zřejmě v úvodu extraligy postrádat obránce Ale�e Pí�u. Posila z Chimiku Moskevská oblast, která se na východ Čech vrátila po pěti sezonách v zahraničí, toti� má stále v platnosti pět let starý trest za napadení sudího Viléma Cambala. Vedení Moelleru nyní zji��uje, zda si alespoň část z patnáctizápasového zákazu startu neodpykal v době mezi odchodem z Pardubic a působením v Rusku.

Extraligová pravidla hlásí dal�í změny

25.06.06 První změny je�tě nestihli příznivci hokeje pořádně vstřebat a Asociace profesionálních klubů u� přichází s dal�ími novinkami. Nejatraktivněj�í změnou je, �e v základní části vymizí remízy. Pokud utkání skončí nerozhodně také po prodlou�ení, budou rozhodovat nájezdy. Dále se mění osazení profesionálních sudích, ru�í se pro nadcházející ročník Utkání hvězd a APK zvolila nového prezidenta. Extraliga rozjí�dí zápasový kolotoč 8. září, Orli načnou svou pou� na ledě dr�itele posledního mistrovského poháru, tedy v pra�ských Hole�ovicích proti Spartě!

Extraligová pravidla pro pří�tí sezonu

20.06.06 Sotva utichly finálové boje extraligové sezóny 2005/2006, na valné hromadě Asociace profesionálních klubů se ji� rozhodovalo o osudu nového ročníku. Herní řád zaznamenal řadu změn a rozhodně se nejedná o změny pouze kosmetické. Novinky potě�í zejména slab�í kluby. Asi nejvýznamněj�í změnou je uzavření soutě�e. V následující sezóně se tak �ádný z klubů nemusí obávat bará�ového nebezpečí. To v�ak neznamená, �e by prvoligové týmy při�ly o mo�nost postupu do extraligy. Vítěz první ligy mů�e do extraligy postoupit přímo, pokud splní dané podmínky. Kromě dosud platných nále�itostí musí uhradit částku za extraligovou licenci, která činí 25 milionů korun. Naopak byl vypu�těn kontroverzní článek, který po vítězi první ligy po�adoval start alespoň jednoho mláde�nického mu�stva v nejvy��í soutě�i juniorů a dorostu. Dal�í změny postihly play-off. Místo současných osmi celků se v následující sezóně vyřazovacích bojů zúčastní týmů deset. Na úvod play-off se v jakémsi předkole utká sedmý s desátým a osmý s devátým. Vítězové těchto dvou sérií, které se budou hrát na tři vítězné zápasy, se přidají k první �esti celkům, které se předkola nezúčastní. Obdobný model funguje například ve Finsku. Od nové sezóny ji� rovně� neplatí limit pro cizince. Dosud mohli za tým nastoupit pouze tři hráči s jiným ne� českým občanstvím, přičem� hráči, kteří v extralize působili v kuse více ne� tři roky, nebyli pova�ováni za cizince. Po novelizaci pravidel ji� počet hráčů z ciziny není nijak limitován.